İspanyol Teinnova Türkiye’de!

İspanyol öncü robot, klima, baca, hava kanalları ve mutfak sistemleri temizleme cihaz ve aksesuarları üreten Teinnova firması CFR GLOBAL Ltd.Şti. ile temsilcilik sözleşmesi imzalayarak Türkiye’de faaliyetlerine başladı.

Türkiye, Çin ve Hindistan ofisleri ile müşterilerinin herhangi bir kısıt olmadan satın alma yönetimi, ithalat ve ihracat satış kanallarını yöneten CFR GLOBAL, Avrupa’nın en büyük CNC üreticilerinden UNIOR Special Machines firmasının da Türkiye yetkilisidir. Tekstil makine yedek parça ve serum makineleri gibi çeşitli ürün gamını Türkiye’ye getiren CFR GLOBAL yetkilileri, Teinnova cihazları için; Avrupa ve Amerika’dan sonra bu ürünleri Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Daha temiz binalar için daha kolay temizlik mümkün ve bunu daha az sayıda insan gücü ile yapabiliyorsunuz özetle minimum maliyet maksimum sonuç şeklinde ilave ettiler. Endüstri 4.0’a her sektörde uyum sağlamamız gerektiğini hizmet sektöründe de robot teknolojinin ve gelişmiş makinelerin ülkemize fayda sağlayacağını temenni ettiklerini belirttiler.

Sektörün önünün açık olduğunu ve özellikle Teinnova ürünleri ve muadili cihazların Avrupa’da az sayıda üretici tarafından üretildiğini ancak buna karşılık “Sağlıksız bina sendromu”, “Hasta bina sendromu” gibi tanımların bu cihazların kullanımının artışı ile giderek azaldığını ve bu temizleme konseptinin ayrılmaz parçası olan cihazların artık Türkiye’de de olması gerekliliğini vurguladılar. Yakın zamanda yapılacak ürün lansmanı ve tanıtımlar ile de sektör yetkilileri ve teknik servisleri davet edecekleri bilgisini verdiler. Bu alanda uzun soluklu bir maraton şeklinde ürünlerin piyasada kendi kendini satacağını ve referans tavsiye ticareti ile ürünlerin mutlaka kendini vazgeçilmez kılacağına inandıklarını belirttiler. Teinnova ürünlerine ve üretim tesisine inandıklarını teknolojileri yerinde görerek ve örneklerini Avrupa, Amerika pazarlarında gördüklerinden ürüne olan inancın daha da arttığını bu sebeple Türkiye’ye getirmenin ticaretten ziyade sağlığımız ve temiz hava alabilmemiz için mutlak şart olduğunu vurguladılar. Tegras ve Tecai konseptleri ile ikiye ayrılan cihazlar Teman konsepti ile de aksesuar olarak destekleniyor. Tegras İspanyolca gres için teknoloji Tecai ise klima ve havalandırma kanalları için teknoloji kelimelerinden türetilmiştir. Markanın birbirinden ayıramadığı bu konseptler ve üst kalite yenilikçi cihazlar Teinnova çatısı altında satışa sunulmaktadır.

Amerika ve Avrupa’da restoran zincirlerinden, alışveriş merkezlerine, oteller ,plazalar ,iş merkezleri, endüstriyel üretim alanları ve fabrikalarda yoğun bir şekilde Teinnova ürünleri temizlik için kullanılıyor. Enerji, maliyet tasarrufunun yanı sıra mevzuat ve düzenlemelere uygunluk için bu tip cihazlar geleneksel yöntemlerle temizlikten çok daha önde uygulama sunuyor. Bina için kanallarda ve klima sistemlerinde biriken kir ve pislik ile oluşan mikroorganizmalar hastalıkların tetikçisiyken; gres ve biriken yağlar mutfak ve restoran yangınlarına ne yazık ki sebebiyet veriyor. Bu yüzden geleneksel yöntemlerden ve manuel temizlik yöntemlerinden çok farklı bir bakış açısı sunan bu ürünlerin ülkemiz pazarına ve sağlıklı yaşamımıza farklılık getirmesi öngörülüyor. Klima,baca sistemleri,davlumbaz,dairesel ve kare tüm kanalların temizliğini özel kimyasalları ile kısa sürede temizleyebilen bu ürünlerin özellikle alışveriş merkezleri,otel,baca temizliği,bina havalandırma sistemlerinin temizliği sunan firmalar tarafından satın alınarak uygulamaların yapılması öngörülüyor.

 

Kaynak: https://www.hvacportal.org

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

CFR GLOBAL’ın tecrübesi ve global anlayışı ile başarı hikayesi yazmaya hazır mısınız?